top of page
Tehotná maminka, bábätko v brušku.

Otázky a odpovede

Určite sa chcete opýtať...

Otázky a odpovede: FAQ

Akú úlohu pri pôrode zohráva partner?

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že úloha partnera pri pôrode je obrovská. Dodá vám istotu, podporu, povzbudí vás, stará sa o vaše pohodlie. Dohliada a chráni celý harmonický pôrod, aby ste z neho mali čo najkrajší zážitok. Komunikuje s personálom vaše priania a rieši nečakané situácie. Stará sa, aby ste mali čo jesť, piť, aby vám bolo teplo a cítili ste sa príjemne a uvoľnene, robí vám masáž, mojká vás, rozosmieva, pomôže vám správne dýchať, robí s vami prehlbovacie techniky a hlavne, je vám oporou. Na toto všetko ho kurz Hypnopôrod pripraví!

Čo sa deje, ak počas pôrodu nepociťujete strach?

Keď necítite pri pôrode strach, dokážete dôverovať svojmu telu a bábätku a spoľahnúť sa na prirodzený proces uvoľneného pôrodu. Pôrod bez strachu je väčšinou kratší, bez lekárskych zákrokov, liekov, komplikácií a bolesti.

Čo je cieľom kurzu Hypnopôrod?

Celý kurz Hypnopôrod vás pripravuje na to, aby ste mali z pôrodu pozitívny zážitok, nech sa udeje čokoľvek a nastane akákoľvek nečakaná situácia. Cieľom je, aby bol pôrod s partnerom alebo nez neho pre vás krásny a vnímali ste ho pozitívne.

bottom of page