top of page

Recept na šťastný život: sebaláska a sebaprijatie

Som v poriadku tak ako som práve teraz.

Som krásna.

Som výnimočná.

Som dosť, nemusím aktuálne nič vylepšovať.

Ja to dokážem.

Moje telo je nádherné.Ktorú z týchto viet si si naposledy úprimne povedala alebo aspoň pomyslela? Kedy si sa ocenila a bola si so sebou spokojná?

Môžem začať písať o tom, ako na nás tlačí dnešná doba a spoločnosť atď…. Ale to si už počula, že? :) A podľa mňa to úplne nie je pravda. Ja by som ti radšej povedala, že to je tvoje rozhodnutie a máš to vo svojich rukách… alebo lepšie povedané - v hlave. Dobrá, či zlá správa? To ty si tá osoba, ktorá si bráni byť spokojná a šťastná. A ver mi, je jedno, v akej situácii sa práve nachádzaš.


Viem, je ťažké prijať, že to ako sa máš teraz, je výsledok toho, čo si robila a ako si sa rozhodovala v minulosti. Ale je to aj skvelá správa, pretože to znamená, že ak teraz, v tomto momente niečo vo svojom živote zmeníš, zmeníš aj smerovanie tvojej cesty a môžeš ovplyvniť to, ako sa budeš mať v budúcnosti.

Niekedy som nechápala, ako ja môžem za niektoré ťažké situácie vo svojom živote. Napríklad, keď som si 7 rokov myslela, že sme neplodný pár a vlastné dieťa je takmer sci-fi (napriek mojej vnútornej viere a motivácii). Nechápala som, ako ja môžem za takúto životnú situáciu! Nikdy by som si toto nevybrala dobrovoľne a nerozhodla sa pre takýto život! Ale áno, len je ťažké pripustiť si to. Keď som túto zodpovednosť prijala, uvodmila som si, že ja som sa rozhodla pre tohto konkrétneho muža, to ja som sa rozhodla zostať aj po určení diagnózy, bojovať a vytrvať. Mala som desiatky príležitostí z tohto vzťahu odísť a niekedy aj dosť dôvodov. Ale to ja som sa rozhodla ísť touto cestou a preto som tu, teraz, v tomto okamihu.

Je to jasnejšie? Vieš, ako by si chcela žiť o 2 roky? Chcela by si dieťa, rodinu, naplnený vzťah, pokojný a prirodzený pôrod, prácu, v ktorej budeš spokojná a šťastná, sedieť v lietadle na Bali, voziť sa na červenom Audi…? Čokoľvek, čokoľvek tam máš, ak teraz vo svojom živote niečo nezmeníš, nepriblížiš sa k tomu. A ak ani netušíš, kde by si o tie 2 roky chcela byť, začni tu a napíš si svoje ciele a sny.


Relaxácia je jeden zo spôsobov, ktoré ti pomôžu upokojiť myseľ, spomaliť a ponoriť sa hlboko do seba. Môžeš nájsť odpovede na svoje otázky. S vyčistenou hlavou sa dokážeš pozrieť na veci z nadhľadu a môžeš zbadať cestu alebo dvere, ktoré sa otvorili, len si ich pre záplavu emócií a myšlienok nevidela.


Relaxácia Žiarim do celého sveta ti pomôže opäť objaviť svoje vnútorné svetlo a iskru v očiach a nechať ich žiariť všade okolo seba. Dopraj lásku a výživu najskôr sebe, postaraj sa teraz o seba, pre tento moment buď k sebe súcitná, milá a oceň sa, nechci od seba žiadne extrémne výkony a dopraj si pokoj, lásku, ocenenie a oddych.


Si úžasná a vzácna, milá žena.


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page